Společnost Eckelmann s.r.o. z obce Tvrdonice

Společnost Eckelmann s.r.o. se zabývá vývojem a výrobou elektrotechnických zařízení pro chladicí nábytek ve vysokých objemech výroby. Pro chladicí zařízení a chladírny dodáváme také kompaktní a skříňové rozvaděče ve středních a malých výrobních sériích. Spektrum našich produktů doplňují desky tištěných spojů, kabely a kabelové svazky. Na přání zákazníka navrhujeme elektronické a elektrotechnické sestavy dle individuálních požadavků, a zajišťujeme jejich výrobu v našem moderně vybaveném závodě. V místě našeho sídla, v obci Tvrdonice, zaměstnáváme v současné době 75 zaměstnanců a jejich řady neustále rozšiřujeme.

Od výroby v přízemním domku až po sériovou výrobu v moderním závodě

V roce 2006 jsme zahájili výrobu se skupinkou 5 pracovníků ve skromně vybavených prostorách jako dceřiná společnost německé firmy Taunus Elektro Bau -TEB). Postupně jsme však vybudovali moderní závod pro sériovou výrobu našich produktů. Našimi zákazníky byly výrobní závody mezinárodních výrobců chladícího nábytku v našem regionu, jimž jsme mohli z Tvrdonic dodávat naše produkty díky krátké vzdálenosti flexibilně a na přání i v konceptu „Just-in-Time“ na linky zákazníka. Tehdy ještě nikdo netušil, že by se společnost Eckelmann s.r.o. v budoucnu mohla stát jedním z největších zaměstnavatelů v Tvrdonicích.

V těchto budovách jsme v roce 2006 začínali výrobu s pouhými 5 zaměstnanci
V těchto budovách jsme v roce 2006 začínali s výrobou s pouhými 5 zaměstnanci

V roce 2008 převzala tento provoz společnost Eckelmann AG, výrobce systému pro regulaci chlazení a řídicího systému E*LDS používaného po celé Evropě. Od té doby nese společnost název Eckelmann s.r.o. Skladové a výrobní prostory byly postupně rozšiřovány až na dnešních cca 1 800 m2. V období mezi lety 2012 a 2017 byly staré budovy v několika fázích postupně nahrazeny novými moderními halami a kancelářskou budovou. Poslední rozšíření bylo dokončeno počátkem roku 2019. Společnost Eckelmann zároveň investovala do moderních výrobních zařízení, automatizovaných testovacích systémů a do systému managementu kvality.

Obrat a počet zaměstnanců zaznamenaly v posledních letech prudký nárůst. Náš závod ve Tvrdonicích v současně době zaměstnává 75 zaměstnanců a generuje obrat v řádu desítek milionů eur.

Oblast naší činnosti a zákazníci

Společnost Eckelmann s.r.o. je spolehlivým dodavatelem pro mezinárodní výrobce chladicí techniky. Mezi naše zákazníky patří společnosti jako Carrier, Viessmann a Hauser, jejichž chladicí nábytek je vybaven naším elektrickým zařízením a malými rozvaděči.

Vyvíjíme a vyrábíme elektronické a elektrotechnické sestavy dle individuálních požadavků zákazníků z oblasti celého elektronického průmyslu.

V oblasti telekomunikací vyrábíme velké série jednotek alarmů pro rozvod optických kabelů pro společnost Deutsche Telekom.

Kontakt

Ing. Josef Šunka, Ph.D.
Vedení společnosti
Tel.: +420 519 323 755